شما می توانید جهت خرید دستگاه تصفیه هوا بدون فیلتراقدام کنید. که کارایی های خیلی بیشتری نسب به دستگاه های مبتنی بر فیلتر دارند. را از شرکت های معتبر که بر پایه فناوری های جدید این سری دستگاه ها را تولید می کنند. اقدام به خرید این نوع دستگاه ها نمایید.

دستگاه های مبتنی بر فیلتر کدامند؟ و چرا خرید دستگاه تصفیه هوا بدون فیلتر پیشنهاد میشه؟

دستگاه های مبتنی بر فیلتر به جهت استفاده از فیلتر های متعدد نیاز به تعویض دارند و دارای هزینه های زیادی می باشند که به استفاده کننده های این نوع دستگاه تصفیه هوای تحمیل می شود و باعث کنار گذاشتن و استفاده از این نوع دستگاه ها می شود.

وابستگی به مکش هوا

این دستگاه ها علاوه بر وابسته بودن به فیلتر و فیلترهای متعدد وابسته به مکش هوا هستند، یعنی اگر هوایی جریان نداشته باشه از ورودی هوا همراه این هوای مکش شده ویروسی یا آلاینده‌های نباشه  میتونیم بفهمیم که هیچ نوع کارایی نخواهد داشت. به همین دلیل خرید دستگاه تصفیه هوا بدون فیلتر پیشنهاد میشه. اگر ویروسی وارد داخل دستگاه نشده باشد. که این ویروس ها در آنجا به دام بیفتند و فیلترها کار خودش را انجام دهد.

نقش فیلترها در از حذف آلودگی ها؟

فیلتر ها نقش مهمی در جمع کردن بیماری ها و آلودگی ها می توانند داشته باشند. از این رو فیلتر ها جهت انجام پالایش دسته بندی می شوند. یعنی اینکه هر فیلتری مسئول حذف و جمع آوری نوعی از آلودگی ها می باشد.

فیلتر کربن اکتیو در دستگاه های تصفیه هوا

فیلتر کربن اکتیو که یکی از فیلتر های مهم دستگاه های تصفیه هوای مبتنی بر فیلتر می باشند که وظیفه آن جمع آوری آلاینده ها و آلدئیدها وآلایند ه های شیمیای، یا به عبارتی ساده تر آلاینده هایی که از خودروها منتشر می شود را می توانند در مسیر مکش دستگاه تصفیه هوا جمع آوری کنند تا آلاینده ها از هوا جداسازی شده و به از محیط حذف شوند. ولی ضعف بزرگ این فیلتر ها این است که بعد از پر شدن آنها از آلودگی ها سریعا باید تعویض شوند تا بعد از پرشدن و انباشت در فیلتر دوباره به محیط بازنگردند.

ایراد دیگری که از این فیلتر ها می توان گرفت هزینه بالای این فیلتر ها می باشد در بازار حال امروز هر فیلتر کربن اکتیو جهت نصب در دستگاه تصفیه هوا حدود ۹۰۰ هزار تومان می باشد چون این فیلتر ها وارداتی است و در داخل تولید نمی شود. و حدودا باید هر ۶ ماه یکبار تعویض شوند. به شرطی که مدام دستگاه تصفیه هوا روشن بوده باشد.

فیلتر هپا

نوع دیگری از فیلتر های نصب شده در دستگاه های تصفیه هوا، استفاده از فیلتر هپا می باشد. که یکی از مهمترین فیلتر ها در این دستگاه ها می باشد. بدین صورت که این فیلتر وظیفه حذف ریز ذرات معلق در هوا و بوهای نامطبوع را بر عهده دارد تا این ذرات باعث ایجاد بیماری یا آلرژی در افراد را کم یا حذف کند. خب این فیلتر هم همانند فیلتر کربن اکتیو دارای مزیت خیلی خوب و معایب بسیار می باشد.

بطوری که همانند فیلتر کربن اکتیو نیاز به تعویض دارد. هزینه هایی بالای نگهداری را در بر دارد و در صورت عدم تعویض به موقع باعث ایجاد بیماری در محیط می شود . که این موارد ریسک استفاده از این دستگاه ها را کم می کند.

نقش پیش فیلترها چیست؟

پیش فیلتر ها همان طور که از نامشان پیداست، در ابتدای ورودی مکش هوا قرار میگیرند تا از ورود اجسام درشت و گردوخاک به داخل دستگاه جلو گیری کنند تا باعث بروز مشکل و ایراد در کارکرد دستگاه نشود. و در ضمن از لحاظ قیمت، ارزان هستند.

فیلتر یون منفی

این فیلتر یک صفحه فلزی می باشد که دارای بار منفی در سطح خود می باشد. که این بار منفی باعث جذب ریز ذرات معلق در هوا، می گردد. البته تازمانی که فرایند ایجاد بار منفی در این دستگاه بر قرار است ریز ذرات جذب می شوند و اگر این فرایند از کار بیافتد عمل جذب از بین می رود.

در بعضی از دستگاهها از لامپ های uv استفاده می‌کنند که این لامپ ها از طیف‌های فرکانسی مختلفی ساخته می‌شوند که بر اساس نیاز بتوان از آن طیف جهت از بین بردن ویروس ها و باکتری ها استفاده کرد، و مشکلی که این نوع نام ها دارند این است که طول عمر نه چندان طولانی دارند که در اکثر بعد از سه سال باید تعویض شود ولی در عوض بازدهی خیلی بالایی در از بین بردن ویروسها باکتریها و میکرو ارگانیسم هایی که برای سلامتی انسان ها مضر هستند، دارند.

تاثیر گذاری ماورای بنفش به صورتی است که بعد از برخورد با ارگانیزم ها ویروس ها و باکتری ها  dna آنها تاثیر گذاشته و باعث می شود که dna آنها از هم متلاشی شود وقتی dna موجودی متلاشی شد اگر نمی‌توان به آن به عنوان یک موجود زنده نگاه کرد و به عنوان یک موجود خنثی باید در نظر گرفت که هیچگونه خطری برای انسان نخواهد داشت

ولی جهت استفاده از از این نوع فناوری باید نکاتی را رعایت کنیم اول اینکه این  اشعه نباید در معرض بر خورد با انسان یا موجودی قرار بگیرد. و دوم اینکه این لامپ ها طول عمر نهایتا سه سال را دارند که بعد از آن باید تعویض شوند. نهایتا این فناوری هم می تواند بصورت قابل توجهی در از بین بردن میکروارگانیسم ها موثر باشد و محیط امنی را برای مصرف کننده فراهم کند.

یک اتفاق باور نکردنی در دستگاه های تصفیه هوا مبتنی بر فیلتر

بدین صورت که اتفاقاتی که درکارایی دستگاه مبتنی بر فیلتر داره میوفته. به گونه ای هست. که اگر ما بیماری ها و آلاینده ها و آلودگی های یک محیط سرسرپوشیده را ۱۰۰ درصد در نظر بگیریم. فقط ۱۰ نهایتاً ۲۰ درصد از آلودگی ها آلاینده ها و بیماری ها در فضای تنفسی ما هستند. و ۸۰ درصد این آلاینده ها ویروس ها باکتری ها فکر میکنید کجا هستند. آیا این هشتاد درصد باقی مانده می تواند در سلامت خانه و خانواد تاثیرات زیادی داشته باشد؟ آیا در ناحیه ای از محیط هستند که بتوانند به سلامت ما آسیب بزنند؟ در ادامه ما به این بحث می پردازیم.


  • جهت مشاوره خرید و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
  • نام مشاور : مهندس باقری
  • شماره موبایل : ۰۹۲۱۰۷۸۵۸۴۸
  • پست الکترونیکی : myisotech.com@gmail.com