امروزه با بیشتر شدن آلاینده ها و بیماری های محیطی خرید بهترین نوع دستگاه تصفیه هوا در ساختمان ها و آپارتمان ها امری ضروری به نظر می رسد و هرکسی برا ی خرید به دنبال بهترین نوع دستگاه تصفیه هوا می گردد تا سلامتی محیط زندگی خود و خانواده را تامین کند.

آیا تنها بودن نوع برند برای استفاده در جامعه کافی است ؟

درکشور ماهم انواع و اقسام برندهای دستگاه تصفیه هوا در شرکت های مختلف داخلی برای فروش تبلیغات می کنند.

 آیا شرکت های وارد کننده توجهی به نوع جنس عرضه کننده خود توجهی دارند ؟

این ها سوالاتی است که هر خریداری ممکن است از خود بپرسد. البته که خیلی از این شرکت توجهی به این مقوله ندارند. و فقط به افزایش سرمایه خود توجه دارند. در کشور ما به وفور می توان انواع برندهای دستگاه تصفیه هوای چینی را مشاهده کرد. که فقط و فقط وارد کنندگان به سود خود توجه کرده اند نه کیفیت کالایی که وارد کرده اند.

فناوری های جدید در دستگاه تصفیه هوا

امروز در رابطه با دستگاه تصفیه هوا که از فرایند یونیزاسیون استفاده می کنم خدمت شما توضیحاتی بدم  در بحث دستگاه تصفیه هوا  فناوری‌های مختلفی به بازار آمده از جمله   این فناوری ها به فناوری یونیزاسیون اشاره بکنیم

فناوری یونیزاسیون

بنابراین یونیزاسیون یکی از قدرتمندترین فناوری‌های می باشد. که در بحث از بین بردن آلاینده ها و دودهای قابل رویت، نقش مهمی دارد.

 در استفاده از دستگاه های تصفیه هوای مبتنی برفیلتر، باید بدونید که فیلتر ها نقشه جمع آوری آلاینده ها و آلودگی ها را دارند. نه از بین بردن آنها اما دستگاه های تصفیه هوا مبتنی بر فیلتر به دلیل اینکه از فیلتر استفاده می‌کنند. و این فیلترها دارای زمان انقضایی دارند نمی توانند به صورت مداوم و به صرفه مورد استفاده قرار بگیرند.

 خب به صورت متوسط در هر دستگاه تصفیه هوای مبتنی بر فیلتر، حداقل چهار فیلتر باید نصب شده باشد. تا بتونه آلاینده ها آلودگی ها و بیماری ها رو جمع آوری بکند. این هم آلاینده‌ها بیماری ها و آلودگی هایی که در فضای تنفسی فقط ممکنه باشه.

این دستگاه ها نمیتونند. این آلودگی ها بیماری ها و آلاینده هایی که نشست کرده، در روی اجسام و سطوح و زیر سطوح که آنها را پاکسازی بکنه چون قابل مکش نیستند.

این فیلترها به صورت میانگین و متوسط هر پنج الی شش ماه یکبار باید حتماً تعویض بشوند. به خاطر اینکه ویروس ها آلاینده ها و باکتری ها پس از مکش توسط این فیلترها نگهداری می شوند. و از بین نمی روند. خب بعد از اینکه این فیلترها از این آلودگی ها پر شدن زمان تعویض شون فرا می رسد. و در در این هنگام اگر تعویض فیلتر صورت نگیره عمل عکس انجام میشه. و بیماری ها و آلودگی ها به محیط زندگی از دستگاه تصفیه هوا منتقل می شوند. و باعث بیماری و آلودگی آلودگی محیط می شوند.