برای خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا خانگی در ایران لازم است تا به مرکز خرید دستگاه تصفیه هوا معتبر در سایت های اینترنتی و یا بورس فروش این کالاها در تهران یا شهر های بزرگ کشور مراجعه کنید.

بررسی دستگاه تصفیه هوای خانگی

شما می توانید با بررسی دستگاه تصفیه هوا خانگی به قابلیت ها و انواع این دستگاه ها آشنایی پیدا کنید .

بهترین دستگاه تصفیه هوا را می توان به دو صورت دسته بندی کرد.

  1. دستگاه تصفیه هوای مبتنی بر فیلتر که جهت انجام رفع آلودگی ها و بیماری ها باید تعدادی فیلتر درون آن نصب شود
  2. دستگاه تصفیه هوای بدون فیلتر که بر اساس آخرین فناوری های روز و نداشتن فیلتر اقدام به رفع آلودگی ها، بیماری ها، و آلاینده ها می نمایند .

دستگاه تصفیه هوای مبتنی بر فیلتر

همانطور که در بحث های قبلی گفته شد دستگاه هایی که مبتنی بر فیلتر هستند دارای هزینه نگهداری بالایی هستند که در بعد از خرید و مدتی بعد از استفاده، مشتری ها را به خاطر هزینه های بالای نگهداری پشیمان می کند. خب هزینه های بالا یک قسمت این ماجرا می باشد. شاید اگر کاربرانی که الان بعد از خرید مشغول استفاده از این کالا باشند یعنی دستگاه های مبتنی بر فیلتر، شاید بعد از دیدن این اطلاعاتی که خدمت شما ارائه می گردد. نظرشان تغییر می کرد.

فیلترهای دستگاه تصفیه هوای مبتنی بر فیلتر

دستگاه های مبتنی بر فیلتر همینطور که از نامشان معلوم است دارای محفظه های نصب فیلتر هستند که حداقل باید چهار فیلتر داشته باشند که نیاز حداقلی تصفیه را رعایت کرده باشند.

که در بازار امروز هر فیلتر حدودا بین ۶۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان می باشد. که این مبلغ بالایی برای هر فیلتری می باشد که باید هر ۶ ماه یکبار تعویض شود. خب البته که ممکن هست برای بعضی ها بخاطر حساسیتی که ممکن است در محیط ایجاد شده باشد استفاده از این دستگاه ضروری باشد که در این مورد بحثی نیست. بحث ما در مورد مقدار فضایی است که این دستگاه ها برای تصفیه آن محیط باید پاسخگو باشند. با توجه به مشخصات فنی دستگاه که دارای فن کوچکی است. و با توجه به فیلتر هایی که پشت سر هم درون دستگاه چیده شده اند تا هوا از آن ها عبور کرده و عمل تصفیه انجام شود. می توان گفت که حداکثر فضای پاسخگویی، تاکید می کند فضای پاسخگویی نه محیط پاسخگویی، که این دو کاملا بحث جداگانه ای دارد که به آن می پردازیم.

پاسخگویی دستگاه های تصفیه هوای مبتنی بر فیلتر

در بحث حداکثر فضای پاسخگویی دستگاه باید بگوییم که دستگاه های مبتنی بر فیلتر فقط و فقط ، فضای تنفسی را ممکن است عمل تصفیه را انجام دهند و با توجه به مشخصات فنی ذکر شده، فقط می توانند تا حداکثر ۳ متر مربع از فضای تنفسی را تصفیه و پالایش کنند. و نمی توانند اجسامی که در محیط ، حتی اگر در آن ۳ متر مربع فضای تنفسی که ذکر شد، قرار داشته باشند هم عمل تصفیه را انجام دهند چون آلودگی ها، بیماری ها و آلاینده هایی که روی اجسام نشست کرده دیگر قابل مکش نمی باشد.

در صورتی که دستگاه های تصفیه هوای مبتنی بر فیلتر، جهت عمل تصفیه وابسته به مکش هوای محیط و هوای تنفسی هستند تا آلودگی ها، و آلاینده های محیط تنفسی را مکش کرده و در روی فیلتر ها به دام بیاندازند. به همین خاطر هست که نمی توانند آلودگی ها و آلاینده های نشست کرده روی اجسام و سطوح را مکش کنند.

نتیجه ای که تا الان از این اطلاعات می توان گرفت این است که وقتی دستگاه های تصفیه هوای مبتنی بر فیلتر، آلاینده ها و آلودگی های روی سطوح و اجسام را نمی تواند حذف کند یعنی عملا ۸۰% الی ۹۰% از آلاینده ها و آلودگی ها در محیط باقی مانده است. و این می تواند فاجعه بزرگی باشد.

چون مصرف کننده تا الان فکر می کرد که تمامی آلودگی ها و آلاینده ها و بیماری ها در فضای تنفسی ممکن است بوده باشد. و اگر آن ها از فضای تنفسی حذف شوند، دیگر کار تمام است. در صورتی که مقدار زیادی از آلودگی ها در محیط باقی مانده است و مصرف کننده از آن بی خبر است.

خب پس تا الان فهمیدیم که دستگاه های مبتنی بر فیلتر، اولا هزینه های نگهداری بالایی دارند یعنی باید هر ۶ شش ماه یکبار حداقل ۳ میلیون تومان هزینه تعویض فیلتر را پرداخت کنند و دوما این دستگاه ها می تواند تا فضای تنفسی ۳ متر مربع را پاسخگو باشد.

و سوم اینکه چون وابسته به مکش هوا هستند، نمی توانند آلودگی های روی سطوح و وسایل را از بین ببرند. و چهارم اینکه حجم زیادی از بیماری ها و آلودگی ها ممکن است در محیط باقی مانده باشد که افراد از آن بی خبرند.

دستگاه های تصفیه هوای بدون استفاده از فیلتر

اما بحث بعدی که دسته دوم از دستگاه های تصفیه هوا می باشند، خب همانطور که از اسمشان معلوم است بدون فیلتر هستند، یعنی فیلتری جهت جمع آوری آلاینده ها و آلودگی ها ندارند.

حالا شاید بگویید اگر فیلتر ندارند پس چطور می شود بدون فیلتر هوا را تصفیه کرد. در گام اول شاید قبول کردن این موضوع برای شما امکان پذیر نباشد. اما بعد از اطلاعات بیشتر که خدمت شما توضیح داده میشه شاید نظرتون عوض بشه.

باید بدونید که وقتی حرف یا خبر از نداشتن فیلتر یا حذف فیلتر را می زنیم، یعنی این سری دستگاه های بدون فیلتر برای حذف آلاینده ها وابسته به مکش هوانیستند.

و وقتی که از وابسته به مکش هوا نبودن در این دستگاه ها حرف می زنیم یعنی اینکه این دستگاه ها باید به نحوی در بیرون دستگاه عمل ایزولاسیون و پالایش را انجام دهند.

به نظر شما آیا این شدنی است؟

بله شدنی است به پیشرفت علم و تکنولوژی و فناوری های نوین و پیچیده علمی ، این فرایند امکان پذیر شده است.

و دستگاه ها بدون وابستگی به مکش بیماری ها و آلودگی ها و آلاینده ها، می توانند اقدام به حذف آنها کنند. و بیماری ها و آلاینده هایی که علاوه بر فضای تنفسی هستند، از روی سطوح و زیر سطوح و روی اجسام ، حذف کنند که انقلابی بزرگ در دستگاه های تصفی هوا می باشد. در بحث بعدی ما بیشتر از فناوری های استفاده شده در این نوع دستگاه های بدون فیلتر صحبت خواهیم کرد.