آیا میدانید دستگاه تصفیه هوای بدون فیلتر اکتیو جزء بهترین دستگاه هایی هستند که از لحاظ کارکرد بسیار کم هزنیه و پرکاربرد هستند

تصفیه کننده هوای فعال

تصفیه کننده های هوای فعال دستگاه هایی هستند که به طور فعال برای حذف آلاینده های مضر از هوا کار می کنند. آنها با استفاده از فناوری های مختلفی مانند نور ماوراء بنفش، تولید ازن، و/یا اکسیداسیون فوتوکاتالیستی برای تمیز کردن هوا کار می کنند.

دستگاه تصفیه هوا بدون فیلتر اکتیو

دستگاه های تصفیه هوای فرابنفش از نور UV-C برای از بین بردن باکتری ها، ویروس ها و سایر میکروارگانیسم های موجود در هوا استفاده می کنند. این تصفیه‌کننده‌ها اغلب در محیط‌های مراقبت‌های بهداشتی و همچنین در خانه‌هایی که افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند، استفاده می‌شوند.

ژنراتورهای ازن گاز ازن تولید می کنند که می تواند آلاینده هایی مانند کپک، باکتری و ویروس ها را تجزیه کرده و از بین ببرد. با این حال، ازن در غلظت های بالا نیز می تواند برای انسان مضر باشد، بنابراین استفاده از این دستگاه ها با دقت و پیروی از دستورالعمل های سازنده بسیار مهم است.

دستگاه های تصفیه هوا بدون فلتر با اکسیداسیون فوتوکاتالیستی از ترکیبی از نور UV و یک کاتالیزور برای تجزیه آلاینده های موجود در هوا استفاده می کنند. این دستگاه ها در حذف ترکیبات آلی فرار (VOCs) و سایر مواد شیمیایی مضر از هوا موثر هستند.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که در حالی که تصفیه‌ کننده‌های فعال هوا می‌توانند در حذف آلاینده‌ها از هوا مؤثر باشند، نباید به آنها به عنوان تنها وسیله رسیدگی به مسائل کیفیت هوا اعتماد کرد. همچنین توجه به منابع آلودگی و بهبود تهویه در فضاهای داخلی مهم است.

در دستگاه های تصفیه هوا بدون فیلتراز فناوری های جایگزین برای به دام انداختن و حذف ذرات و آلاینده ها از هوا استفاده می کنند. این فناوری‌ها معمولاً به سه دسته تقسیم می‌شوند: یونیزرها، رسوب‌دهنده‌های الکترواستاتیکی و ژنراتورهای ازن.